Contact us

Communication

Navn Titel Telefon E-mail
Lise Korsgaard Director of Communication +4525527200 lise.korsgaard@smk.dk
Alexandra Emilia Kida Business Developer
+4525527204 alexandra.kida_@_smk.dk
Anne Kristine Hjelm Sørensen Assistant web editor +4551931808 anne.soerensen_@_smk.dk
Astrid Wiik Digital communication assistent, maternity leave

astrid.wiik@smk.dk
Ayoe Fridriksdottir Digital communication assistent +4525527278
ayoe.fridriksdottir@smk.dk
Daniel Smith Nielsen Producer of Public Events +4525527206 daniel.smith@smk.dk
Frederikke Preskou Assistant frederikke.preskou_@_smk.dk
Jonas Heide Smith Head of Digital Communication +4525527198 jonas.smith@smk.dk
Julie Wouwenaar Tovgaard Marketing coordinator +4525527246 julie.tovgaard_@_smk.dk
Karen Ormstrup Søndergaard Head of Press +4525527203
karen.soendergaard@smk.dk
Lea Laura Michelsen Intern lea.michelsen@smk.dk
Line Brædder Intern line.braedder_@_smk.dk
Magnus Kaslov Developer of Public Events +4525527205 magnus.kaslov@smk.dk
Manuela Vernaccini Event Coordinator +4525527202 manuela.vernaccini@smk.dk
Mette Langeberg Lund Phd.d. student, maternity leave +4523295707 mette.lund_@_smk.dk
Sofie Linde Marketing coordinator, maternity leave +4525527208 sofie.linde@smk.dk
Updated: 3.feb.2016
SMK Logo