Kontakt os

Bevaring

Navn Titel Telefon E-mail
Prof. Dr. Jørgen Wadum Bevaringschef og Centerleder i CATS
25527120 j.wadum@smk.dk
Anja Scocozza
Konservator, kunst på papir, B.Sc. 25527116
anja.scocozza@smk.dk
Anna Vila Seniorforsker 25527145 anna.vila@smk.dk
Anne Haack Christensen Malerikonservator, ph.d. studerende 25527121 anne.christensen@smk.dk
Charlotte Gran Fotoadministrator 25527137 charlotte.gran@smk.dk
Christian Balleby
Jensen
Konservator, kunst på papir, B.Sc. 25527118

christian.jensen@smk.dk

Daniel Rosenstrøm Studentermedhjælper i papirkonserveringen 25527115 daniel.rosenstroem@smk.dk
Frida Gregersen Fotograf 25527138 frida.gregersen@smk.dk
Jakob Skou-Hansen Leder af fotoenheden, fotograf 25527139 jakob.skou-hansen@smk.dk
Johanne Marie Nielsen Laborant i CATS 25527147 johanne.nielsen@smk.dk
Karen-Marie Henriksen
Konservator, maleri, B.Sc. 25527122 karen-marie.henriksen@smk.dk
Karen Esser
Konservator, kunst på papir, M.Sc. 25527117
karen.esser@smk.dk
Karoline Hvalsøe Udlånsregistrator 25527141 karoline.hvalsoe@smk.dk
Katja Sonne-Hansen Studentermedhjælper i skulpturkonserveringen 25527281 katja.sonne-hansen@smk.dk

Kathrine Segel

Konservator, nutidskunst og skulptur, M.Sc. 2552 7124 Kathrine.Segel@smk.dk
Kim Brasen Museumsinspektør 25527144 kim.brasen@smk.dk
Loa Ludvigsen Konservator, maleri, M.Sc 2552 7126 loa.ludvigsen_@_smk.dk
Louise Cone
Konservator, nutidskunst og skulptur, M.Sc. 25527124
louise.cone@smk.dk
Marie Bitsch Christiansen Studentermedhjælper i malerikonserveringen 25527280 marie.christiansen@smk.dk
Mette Bech Kokkenborg Forskningskoordinator i CATS 25527148 mette.kokkenborg@smk.dk
Niels Borring
1. konservator, kunst på papir, M. Sc. 25527119
niels.borring@smk.dk
Pauline Lehmann Banke
Konservator, maleri, B.Sc. 25527125
pauline.banke@smk.dk
Pil Rasmussen Leder af Konserveringsenheden, konservator, M.Sc. 25527130 pil.rasmussen@smk.dk
Riccardo Buccarella Fotograf 25527140 riccardo.buccarella@smk.dk

Tanja Larsen

Konservator, maleri, M.Sc. 2552 7181 tanja.larsen_@_smk.dk
Thor Nørmark-Larsen Leder af Registraturen, Indlånsregistrator 25527143 thor.larsen@smk.dk
Troels Filtenborg 1. konservator, maleri, M.Sc. 25527131 troels.filtenborg@smk.dk
Senest opdateret: 26.aug.2014
SMK Logo